دکتر فرشته شکیبائی

فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان


نشست تلویزیونی درباره او

بیوگرافی

گویند از همت دوران کودکی و نوجوانی می توان آینده هر فردی را به نوعی پیش بینی کرد . از همان طفولیت و اوان کودکی سر و زبان و مسئولیت پذیری وی حکایت از توانی در وجود او داشت که با گذشت زمان بیشتر پدیدار می شد . دوران آموزش ابتدایی و بخشی از متوسطه را در آبادان گذراند تا اینکه دشمن بعثی ساز اشغالگری ایران عزیز را کوک کرد و از غرب و جنوب به کشور حمله کرد و آبادان زادگاه او به محاصره خصم زبون درآمد و او به همراه خانواده مجبور به مهاجرت شدند و در شهر آباده فارس زادگاه اجدادی خود ، شهر هم مرز اصفهان اقامت گزیدند در حالیکه پدر به اسارت بعثیون در آمد و مادر اداره صبورانه و مدبرانه خانواده را به عهده گرفت ، بقیه دوره آموزش متوسطه را در دبیرستان دخترانه اقبال آباده ادامه داده و با معدل 19/5 در رشته تجربی قبول و در سال 63 از طریق کنکور سراسری با رتبه 27 در رشته پزشکی دانشگاه یزد پذیرفته شد .

هم دوره ای های تحصیل دانشگاه او بعضا اشاده دارند که او در محیط خوابگاه و کلاس درس جزو دانشجویان فعال محسوب میشده است . دوره پزشکی عمومی را با معدل خوب سپری کرد . جهت انجام طرح به شهر چادگان اصفهان معرفی شد . پس از چند ماه در سال 71 در رشته تخصصی اعصاب و روان علوم پزشکی اصفهان قبول شده سال 74 با قبولی بورد تخصصی اعصاب و روان برگ زرین دیگری را به صفحات درخشانش افزود .

پس از فارغ التحصیلی به مدت یک سال هیئت علمی دانشگاه فاطمیه قم و پس از آن در رتبه استادیاری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مشغول به کار شد . ترجمه کتاب اعتماد به نفس نوجوانان را به رشته تحریر در آورد . آنگاه با تلاش مجدانه پس از چندین سال طبابت و تدریس و پژوهش در سال 1382 در دوره فوق تخصصی روانپزشکی کودک و نوجوان دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد ، پس از پایان این دوره در سال 84 به کار خود در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داده و با فعالیت مناسب پس از چندین سال مرتبه دانشیاری را احراز نمود .

به توجه به نیاز و اهمیت توجه به بیماران اوتیسم به گردهم آوری افراد فعال و دلسوز پرداخته و راهکارهای پژوهشی ـ آموزشی درمانی را سرلوحه کار مقدس و پزشکی خود قرار داد تا جایی که مسئولین امر به شایستگی ایشان را به عنوان مسئول این کارگروه برگزیدند و در مرکز تحقیقات علوم رفتاری اصفهان پژوهش های لازم را به پیش برد و توانست با جذب چند گروه فعال و تشکیل چند همایش مستمر وحدت رویه ای را در پیشگیری و درمان بیماران اوتیسم را پیشنهاد نماید با تمام فراز و نشیبی که در مسیر کسب موفقیت چنین خدمت بزرگی پیش می آمد با پشتکار ثابت کرد که در عرصه پزشکی هر کار نو و سنگینی شدنی است و علیرغم فشار کاری که وجود داشت کتاب دوم خود با عنوان رابطه غذاهای سردی و گرمی با شدت افسردگی را تالیف و به جامعه اندیشمندان تقدیم نمود .

یکی از شاگردان همیشه همراه .


آدرس مطب : چهار راه رودکی نبش کوچه مسجدحجتیه یا کوچه 25 بین ساختمان امام علی و سوپرمارکت سمیرامیس طبقه دوم
تلفن : 36287651 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بخش عصب درمانی مطبصفحه اصلیدانلود فایلنمایش سایتهای دیگرمطالب و مقالاتخدمات مطببرنامه هفتگیسوالات پزشکیکتاب غذاهای سردی و گرمیپیامهای کاربرانسایتهای دیگربیوگرافی